De gemeente stelt van 2025-2027 jaarlijks €100.000,- beschikbaar voor groene daken. Inwoners, bedrijven en stichtingen kunnen tot maximaal €3.000 subsidie ontvangen voor het aanbrengen van een groen dak op een bestaand gebouw.
De subsidieaanvrager mag daarnaast €250,- gebruiken om de geschiktheid van het dak aan te tonen. De gemeente hoopt door het geven van subsidie voor groene daken mensen aan te moedigen om zelf iets te doen om hun omgeving te verbeteren. Groene daken houden regenwater vast en laten het langzaam wegstromen. Dit helpt om wateroverlast te voorkomen. Daarnaast zorgen groene daken ’s zomers voor een lagere temperatuur en een fijnere leefomgeving. Ook dragen ze bij aan meer planten en dieren in de stad, waardoor de stad groener en leefbaarder wordt.
Wethouder Marijke van der Meer: "Het stimuleren van groene daken maakt deel uit van een pakket aan maatregelen voor een goede klimaatadaptie. Zo doet Zoetermeer mee met het zogenoemde tegelwippen, delen we graag bomen uit voor particuliere tuinen en hebben we ambities in het planten van meer gemeentelijke bomen."
Ook huurders van een woning kunnen in aanmerking komen voor de subsidie, mits de eigenaar van de woning akkoord gaat.
Interesse?
Meer informatie https://www.zoetermeer.nl/subsidie-groene-daken-zoetermeer-2025-2027.
Foto: Groene voorbeelddak Stadhuis, gem. Zoetermeer
Elke dag het Zoetermeerse nieuws in uw mailbox? Blijf op de hoogte van het laatste Zoetermeerse nieuws en meldt u aan voor onze nieuwsbrief!