De eigenaren van supermarkt Alsabiel verhuizen naar een groter pand om hun droom van een halal slagerij te realiseren. Na twee jaar wachten kunnen ze de wijk voorzien van een broodnodige halal slagerij. De nieuwe winkel aan Middelwaard 77, schuin tegenover hun oude locatie, werd dinsdagmiddag 18 februari feestelijk geopend.
Verhuizing naar een groter pand
Supermarkt Alsabiel in winkelcentrum Meerzicht heeft de afgelopen jaren een goede naam opgebouwd met hun diverse aanbod van Arabische, Surinaamse en Nederlandse producten. Nu verhuizen de eigenaren naar een groter pand binnen hetzelfde winkelcentrum om hun lang gekoesterde droom te verwezenlijken: een halal slagerij.
De vraag naar een halal slagerij in de wijk is groot, en de eigenaren hebben twee jaar gewacht op deze kans. Het nieuwe pand biedt niet alleen meer ruimte, maar ook een modern interieur met neutraal hout en zwart als basiskleuren. Aan de rechterzijde van de winkel komt een grote nieuwe vitrine en slagerijafdeling, gevolgd door een broodafdeling met dagelijks vers brood uit diverse landen.
Nieuwe Producten en Duurzaamheid
Nieuw in het assortiment is een ruime vitrine met tapas, hapjes en dagelijks vers gebrande noten. Aan de linkerzijde van de winkel bevindt zich een grote koelwand met ruimte voor groenten en fruit, en in het vriesgedeelte zijn verschillende soorten vis te vinden. In het midden van de zaak staan schappen vol met houdbare producten zoals thee, olie, zoetigheden en peulvruchten en kruiden. De winkel werd 18 februari feestelijk geopend en belooft een aanwinst te zijn voor de wijk. Supermarkt Alsabiel zet zich in voor duurzaamheid en biedt een uitgebreid assortiment biologische producten.
Inmiddels werkt ook een broer al twee jaar mee in de zaak, wat bijdraagt aan de familiegerichte sfeer van de supermarkt. Alaa Sarhan, die samen met zijn vrouw Ranem de zaken runt, vertelt: “Ik lever heel veel bijzondere producten, die je in een normale supermarkt niet kan krijgen. Deze producten komen uit Egypte, Turkije, Irak en Syrië. Daarnaast hebben we ook veel biologische verse groente en fruit. "Islamitische klanten kunnen heel goed bij ons terecht, maar ook alle andere Zoetermeerders zijn van harte welkom!”
Opbouw van een nieuw leven in Zoetermeer
De familie Sarhan komt oorspronkelijk uit Syrië, waar zij een mooi leven en een goed inkomen hadden. De burgeroorlog in Syrië veranderde echter alles. Van de ene op de andere dag moesten Alaa en Ranem met hun twee kinderen vluchten en alles achterlaten waar zij ooit voor hadden gewerkt. Negen jaar geleden kwam de familie na een lange reis in Zoetermeer terecht, waar zij hun leven opnieuw hebben opgebouwd. Alaa en Ranem hadden maar één droom: een eigen supermarkt beginnen. Een mooie droom die tegelijkertijd moeilijk te verwezenlijken is. Alaa en Ranem bleven echter in hun droom geloven. Op 1 april 2020 openden ze hun eerste zaak. In 2022 hebben zij Vishandel Knoester aan de Bossenwaard 5 overgenomen. Onder de naam Alsabiel vishandel verkopen ze op die locatie naast vis ook fried chicken, shoarma en vers gegrilde kip van het spit.
Foto’s: Marja de Laaf
Meer wijknieuws vindt u op onze speciale wijkpagina's!