Huiscolumnist Adri Smits bekijkt het Zoetermeerse nieuws op geheel eigen wijze. Nieuws kan hem ontroeren, verbazen, ergeren of doen verzuchten. Met zijn humor weet hij zaken echter feilloos te relativeren. Deze week: Mantelzorg blijft onbetaalbaar.

boeket rozen pexelsJe zult maar mantelzorger zijn. Want dat betekent dat waar de professionele zorg tekortschiet of helemaal niet aanwezig is, jij als goede buur of familielid deze tekortkoming moet aan- of opvullen. Dat kan betekenen dat je vrije tijd kwijt bent, eigen geldmiddelen gebruikt, jezelf fysiek belast, veel moet slikken, agenda aanpassen, jezelf wegcijfert, maar vooral ongeschoold geschoold betaald werk verricht. Het leven van een mantelzorger gaat niet altijd over rozen, maar nu verneem ik dat er gemeenten zijn die dat tekort aan rozen oplost door voor de welverdiende onbetaalde waardering een bosje rozen te schenken. Exclusief vaas zonder water maar wel met een zakje Chrysal. Gesponsord waarschijnlijk Dan moet ik eerlijk zeggen, dan ben je in Zoetermeer als mantelzorger wel beter af. Althans, dat was mijn eerste reactie. Deze gemeente schenkt tenminste de mantelzorger het ongekende bedrag van wel
€200. Omgerekend nog net geen dubbeltje per uur. Dat zet dan het bosje rozen gelijk in een ander perspectief.

Adri Smits

Foto: Pexels

Elke dag het Zoetermeerse nieuws in uw mailbox? Blijf op de hoogte van het laatste Zoetermeerse nieuws en meldt u aan voor onze nieuwsbrief!

zoetermeeractief.nieuwsbrief

-advertenties-

-goede doel-