Dit jaar is Zoetermeer samen met vier andere gemeenten door NOC*NSF officieel aangewezen als host city tijdens de Nationale Sportweek. Van 18 tot en met 29 september staat Zoetermeer dan ook volledig in het teken van sport en beweging.
Wethouder sport, Ronald Weerwag, presenteerde de Nationale Sportweek samen met Ruben Beekmans, Projectleider sportpromotie NOC*NSF en sportambassadeurs. Weerwag: “We zijn er trots op dat we straks in september host city zijn voor de Nationale Sportweek. We doen al jaren als gemeente mee aan deze week, maar dit jaar zal dat een extra boost krijgen en hopelijk nog meer mensen laten bewegen!”
‘Sporten geeft een boost’
Met de titel host city zal Zoetermeer groots uitpakken met een breed aanbod aan activiteiten waar iedereen aan mee kan doen en nieuwe sporten kan ontdekken. Dit jaar draagt de Nationale Sportweek de slogan ‘Sporten geeft een boost!’. De aftrap wordt gegeven door het spectaculaire spel ‘Hunted’, op 19 september, waarbij scholieren rennen, sluipen en zich verstoppen voor politie en handhavers, ondersteund door helikopters en speurhonden. Daarnaast staan er uitdagende evenementen op het programma, zoals een obstacle run, het inclusieve ‘Alles op wielen’ voor mensen die zich voortbewegen met rollerskates of in een rolstoel, en weerbaarheidslessen van Defensie. Voor 55-plussers is er het bruisende BRAVO! festival met bewegen, workshops en gezondheidstesten. Tijdens het Sportfestival kunnen inwoners gratis sporten uitproberen, waaronder het razend populaire 3x3 basketbal onder leiding van Olympisch kampioen Arvin Slagter.
Bekende sportambassadeurs geven sportweek extra gezicht
Om de Nationale Sportweek meer zichtbaarheid te geven, zet Zoetermeer drie sportambassadeurs in: oud-hordeloper en NOS-analist Gregory Sedoc, paralympisch sprintkampioen Kimberly Alkemade en zwemtalent Jolie Fransen. Gregory Sedoc: “Ik draag sport een heel warm hart toe en vindt het belangrijk dat iedereen de mogelijkheid heeft om te kunnen sporten. Mijn belangrijkste tip is: Zorg ervoor dat je plezier houdt in het sporten! Op die manier doe je wat je echt leuk vindt en dan hou je het ook lang vol”.
De 11-jarige Jolie Fransen sport heel veel, ze zwemt op hoog niveau en speelt hockey. Ook Jolie is sportambassadeur voor de Nationale Sportweek en wil voor al kinderen meer laten sporten. Jolie: “Ik krijg energie van het sporten en maak nieuwe vrienden. Ik heb helemaal geen behoefte om veel te gamen, ik sport liever!”
Wat is de Nationale Sportweek?
Samen met gemeenten, sportbonden, sportclubs en scholen organiseert NOC*NSF de Nationale Sportweek. Sport speelt een cruciale rol in de persoonlijke ontwikkeling van mensen. Het inspireert, verbindt en vormt wie je bent, wat je doet en met wie je dat doet. Tijdens de Nationale Sportweek wil NOC*NSF zoveel mogelijk mensen laten genieten van sport, op een manier die bij hen past. Gemeenten, bonden, sportbedrijven en sportclubs spelen hierin een sleutelrol. Zij zorgen ervoor dat de Nationale Sportweek ook lokaal impact heeft door inwoners in beweging te brengen. Voor sportweekgemeenten en host cities biedt NOC*NSF een speciaal programma, zodat in gezamenlijkheid zoveel mogelijk mensen kunnen genieten van sport. Ruben Beekmans, Projectleider sportpromotie NOC*NSF: “Zoetermeer is één van de steden die al jaren actief is tijdens de sportweek. Ze weten als geen ander wat voor een impact deze week vol sport en beweging heeft binnen de gemeente. Door deze intensieve samenwerking krijgt de Sportweek in Zoetermeer nog meer een boost.”
Kijk voor meer sportnieuws op onze sportpagina: sportnieuws of op het overzicht sportevenementen
Zelf sporten? Zie ons overzicht sportaanbieders en alle sportcursussen op een rij.