D66-commissielid Angelos Vlahos heeft samen met fractievoorzitter Gernand Ekkelenkamp vragen gesteld over de verbouwing van het Marseillepad. Het vernieuwde pad blijkt in gebruik onduidelijkheid op te leveren voor fietsers en voetgangers.
Het Marseillepad werd op 22 maart feestelijk geopend door wethouder Iedema, waarmee de eerste fase van het Centraal Park is afgerond. D66 begrijpt niet waarom het fietspad zwartkleurig is, in plaats van roodkleurig en ook niet waarom een fietsbord aan weerszijden van het Marseillepad ontbreekt.
De situatie is nu onduidelijk voor fietsers en voetgangers, die er aan gewend zijn dat een rode kleur een fietspad aangeeft en zwart of grijs juist een voetgangersgebied markeert. Wat de situatie nog verwarrender maakt, is dat het fietspad iets hoger ligt dan het voetpad, gescheiden door een afgeronde rand. De meeste fietspaden in Zoetermeer liggen juist lager dan de voetpaden die hier aan grenzen.
Tijdens marktdagen wordt de situatie nog onduidelijker omdat het voetpad dan in gebruik wordt genomen door de marktkramen en zowel fietsers als voetgangers van het zwartgekleurde pad gebruikmaken.
Het college stelde tijdens de raadsvergadering van 7 april dat het werkt aan maatregelen om de situatie te verduidelijken. Wethouder Iedema legde uit dat gekeken wordt andere mogelijkheden dan de kleur om een duidelijk verschil te maken tussen voetpad en fietspad. Iedema: “Vooral de geasfalteerde fietspaden zijn roodgekleurd, maar hier is gekozen voor een hogere kwaliteit met stenen. We zijn in nauw contact met zowel marktkooplui als omwonenden en zien dat de onduidelijkheid na twee weken gebruik al afneemt.”
Het college wil bijvoorbeeld duidelijkere borden en afbakening plaatsen op marktdagen om het onderscheid tussen fiets- en voetpad duidelijker te maken. Ook worden aan het begin en einde van het Marseillepad borden geplaatst en komen er ronde doppen met fietslogo, zogeheten wegdeknagels, in het midden van het fietspad.
Vlahos (D66), die dichtbij het Marseillepad woont, ziet ook problemen met de zaterdagse warenmarkt; “Ik mis fietsenrekken of -beugels voor mensen die met de fiets naar de markt komen. Mensen blijven nu met de fiets aan de hand lopen of zetten hem neer op het gras of in een steegje, dat kan beter!”
Foto ('s) door: Zoetermeer Actief
Meer politiek nieuws vindt u op onze politieke pagina: Politiek nieuws