Sinterklaas en zijn Pieten werden in Zoetermeer weer feestelijk uitgezwaaid door honderden kinderen en ouders. De Uittocht startte in de Dorpsstraat en eindigde op het Stadhuisplein waar de Sint met loco-burgemeester Wim Blansjaar een kopje chocomel dronk alvorens terug te reizen naar Spanje.
Alle Pieten hadden hun koffers bij zich en trokken al dansend in een vrolijke stoet door de stad. Veel kinderen wilden nog even de Pieten en Sinterklaas bedanken voor de cadeaus en fijne tijd, en liepen al zingend met de pietenstoet mee. Op het Stadhuisplein stond loco-burgemeester Wim Blansjaar al te wachten, burgemeester Bezuijen was deze avond verhinderd en kon er niet bij zijn.
Intussen was het al donker geworden, maar de Pieten hadden allemaal lichtjes op hun pak, zodat ze toch goed te zien waren. Na een laatste dans op het Stadhuisplein verdwenen de Sint en alle Pieten in het Stadhuis, vanwaar ze weer naar Spanje zullen vertrekken.
Tot volgend jaar!
Foto's: Sanne Jans en Leon Koppenol
video: Leon Koppenol, meer foto's: https://leonkoppenol.smugmug.com/2024/Zoetermeer-Actief/Uittocht-van-Sinterklaas-in-Zoetermeer-6-dec-2024
Elke dag het Zoetermeerse nieuws in uw mailbox? Blijf op de hoogte van het laatste Zoetermeerse nieuws en meldt u aan voor onze nieuwsbrief!