Zondag 4 mei herdenkt Zoetermeer alle burgers en militairen die in Nederland, of op andere plekken ter wereld zijn omgekomen sinds het uitbreken van de Tweede Wereldoorlog en de slachtoffers van oorlogssituaties en vredesmissies. De Herdenking vindt plaats bij het oorlogsmonument in het Wilheminapark.
Op 4 mei 2025 begint de gemeentelijke Dodenherdenking van de gemeente Zoetermeer in de H.Nicolaaskerk, Dorpsstraat 24 om 18.45 uur. Na deze korte bezinning zal de stille tocht vertrekken richting het monument in het Wilhelminapark waar de herdenking wordt voortgezet.
De voorstelling ‘Toen we onszelf kwijt waren’ is onderdeel van de jongerenprojecten van Theater Na de Dam. Tijdens het jongerenproject gaan jongeren uit Zoetermeer onder begeleiding van een theatermaker op onderzoek uit naar de geschiedenis van Zoetermeer tijdens de Tweede Wereldoorlog.
Een man en een vrouw liepen in de gaten toen zij verschillende telefoonhoesjes stalen op Koningsdag. Zij gingen er met de buit vandoor, maar de beveiliging van het Stadshart werd op de hoogte gebracht en ook de politie werd gebeld.
Huiscolumnist Adri Smits bekijkt het Zoetermeerse nieuws op geheel eigen wijze. Nieuws kan hem ontroeren, verbazen, ergeren of doen verzuchten. Met zijn humor weet hij zaken echter feilloos te relativeren. Deze week: Lintje met een tintje.
Na een succesvolle eerste editie keert het Eigen Wij Open Podium op vrijdag 6 juni terug bij Stichting Eigen Wij in Zoetermeer. Tijdens deze laagdrempelige en gezellige avond krijgen amateurartiesten de kans om hun talent te delen met publiek in een intieme huiskamersetting.
Pizzabakkers opgelet! Op vrijdagavond 2 mei wordt de jaarlijkse bakavond van Speelboerderij Het Buitenbeest weer gehouden en deze keer zal een jury beoordelen wie de mooiste, lekkerste en meest creatieve pizza heeft gebakken.
Op donderdag 16 april werd op IKC Prins Claus, in de wijk Rokkeveen, het Paasfeest gevierd. Al een paar jaar worden er Kerstkaarten, gemaakt door leerlingen van de school, en bezorgd bij de ouderenwoningen aan het Camee.
Van de Rolstoelvierdaagse in Zoetermeer wil Palet Welzijn ook dit jaar een groot succes maken. Alleen kunnen ze daar wel hulp bij gebruiken. Ze hebben namelijk nog enthousiaste vrijwilligers nodig. Denk aan duwers voor de deelnemers en verkeersbegeleiders die meehelpen op één of meerdere dagen.
Op het Nicolaasplein konden op Koningsdag vele kinderen op de foto, mooi verkleed als prinses of prins of met een oranje koningsdaghoedje op! Bij de tent van Zoetermeer Actief werden gratis foto's gemaakt van iedereen die op de foto wilde.